Inteligentné osvetlenie, 1. časť

To do akej miery si z Vášho domova spravíte inteligentné bývanie, ktoré Vám bude dennodenne uľahčovať život je len na Vás. Čo sa týka ovládania osvetlenia, môžete si vybrať napríklad z týchto troch variant:

  1. Inteligentné LED žiarovky
  2. Inteligentné svietidlá
  3. Inteligentná elektroinštalácia

 1. Inteligentné LED žiarovky

Ak sa nechcete púšťať do väčšej prerábky a zasahovať do elektroinštalácie, finančne aj technologicky najjednoduchšiu formu ovládania osvetlenia v domácnosti predstavujú práve inteligentné LED žiarovky.

Tieto inteligentné LED žiarovky sú dnes najčastejšie ovládané cez bluetooth alebo Wi-Fi sú už dostupné s päticami E27, E14 a GU10, čo sú najpoužívanejšie pätice v osvetlení, a preto sa umiestnia do už zakúpených svietidiel v domácnosti, z ktorých si tak ľahko môžeme vytvoriť inteligentné osvetlenie. 

To, že sú žiarovky stmievateľné pritom nie je ich hlavnou pridanou hodnotou. Hlavnou výhodou je, že si v aplikácií, ktorú si zdarma stiahneme do smartphonu, môžeme svietidlá zatriediť do jednotlivých „izieb“ a pohodlne si tak viete ovládať jednotlivé svietidlá, v ktorejkoľvek miestnosti jednoducho a rýchlo. Nemusíme už preto chodiť od jedného vypínača k druhému, aby ste si nastavili spôsob osvetlenia, ktorý v danej chvíli potrebujete. Ak sa rozhodnete pre LED žiarovky ovládané cez Wi-Fi, resp. cez platformu ZigBee budete si môcť ovládať svietidlá aj na diaľku.

Mnohé aplikácie určené pre ovládanie inteligentných LED žiaroviek umožňujú zároveň nastavenie časovača a Vy si preto môžete Vaše osvetlenie nastaviť tak, aby sa rozsvietilo v prednastavenom čase. 

Ak by sme napríklad chceli, aby sa nám rozsvietilo svetlo vo vstupnej hale, vždy keď prichádzame domov, ale tento čas nie je každý deň rovnaký, niektoré aplikácie umožňujú využitím lokalizačnej služby v telefóne zapnúť svetlo, aby bolo pri Vašom príchode rozsvietené. 

Ďalšou významnou pridanou hodnotou je možnosť regulovať teplotu svetla väčšinou od 2 700 K do cca. 5 500 K, čo v praxi znamená, že si vieme si nastaviť neutrálne až studené biele svetlo ( 4 000 – 5 500 K ), keď potrebujeme pracovať, koncentrovať sa a naopak teplé svetlo ( 2 700 – 3 500 K), ktoré nám pomáha uvoľniť sa po náročnom dni a užívať si pohodové chvíle so svojou rodinou. Teplé svetlo sa zároveň odporúča uprednostňovať v spálni a detských izbách, nakoľko večer pomáha organizmu pri jeho príprave na spánok.

 

Toho čo tieto žiarovky dokážu je viac, záleží pre ktorý typ sa rozhodnete. Všetky potrebné informácie dostanete v špecializovanej predajni profisvietidla.sk v Galérii bývania STYLA.  Zlaté piesky. 

Príjem objednávok a doručovanie medzi sviatkami

X
Platobne metody
Nastavenia cookies