Poradňa

29.6.2017

Ako vonkajšie svietidlá dokonale rozžiaria vašu záhradu a prežijú aj silný lejak?

Čaká vás v najbližšej dobe výber vonkajšieho osvetlenia? Dajte si pozor, aby spĺňalo všetky potrebné parametre. Poradíme vám, ako si vybrať také svetlo, ktoré zvládne takmer každú nepriazeň počasia. Čítajte pozorne.


22.6.2017

Ako si správne nasvietiť home office?

Práca z domu je čoraz populárnejšia a dá sa predpokladať, že tento trend bude aj v najbližších rokoch stále rásť. Pribúdajú pracovné pozície, ktoré si vyžadujú len počítač, a nie ste pri nich viazaní na konkrétne miesto. Môžete byť na Bali alebo si vlastnú kanceláriu urobiť doma. Na to, aby sa vám doma dobre pracovalo, musí byť splnených zopár podmienok. Jednou z najdôležitejších je úroveň pracovného prostredia, ktoré je vo veľkej miere ovplyvňované osvetlením. Práve na to si dnes posvietime.


17.5.2017

Svetelné pojmy, ktoré by ste mali poznať

Lúmen, kandela, watt, kelvin... strácate sa pri týchto výrazoch a neviete, čo si máte pod nimi predstaviť? Niektoré z nich sú vám možno známe, iné vôbec. Neuškodí poznať ich všetky.


10.5.2017

Aký vplyv má na nás farba osvetlenia?

V poslednej dobe sa spomína najmä negatívny účinok umelého svetla na náš spánkový cyklus. Príčinou je citlivosť ľudského organizmu na svetlo s vlnovou dĺžkou približne 464 nanometrov, čiže modré svetlo. Čoraz väčší výskyt spánkových porúch v populácii je pripisovaný najmä častému vysedávaniu pri obrazovkách televízorov, počítačov a mobilov dlho do noci.


27.3.2017

Svetové trendy v osvetlení na rok 2017

Pokukávate po peknom osvetlení, ktoré by dokonale zútulnilo váš domov? Poradíme vám. Po usilovnom pátraní vám prinášame trendy na rok 2017. Inšpirujte sa.


13.2.2017

Luxus menom Kolarz

Značka Kolarz ponúka skutočne neuveriteľne široký a hlboký sortiment svietidiel, ktoré osvetľujú domácnosti veľkého množstva spokojných zájazníkov, ale zároveň osvetlenie tejto značky môžeme nájsť aj v galériách, koncertných sieňach či divadlách a hoteloch.


13.2.2017

Keramické LED žiarovky

LED žiarovky sa už pomaly, ale isto udomácňujú aj na slovenskom trhu a tešia sa stále väčšej obľube spotrebiteľov.


13.2.2017

Dekoračné lampy

Chýba Vám doma dekorácia, ktorá by dodala Vašim miestnostiam nový rozmer? Vhodnou dekoráciou sa môžu stať aj svietidlá.


13.2.2017

Kancelárske a priemyselné svietidlá

Nevyhovujúce kancelárske, ako aj priemyselné svietidlá majú často za následok zhoršenie videnia, bolesti hlavy a z toho vyplývajúcu podráždenosť, zníženie pracovnej motivácie a v konečnom dôsledku aj zníženie pracovného výkonu zamestnancov.


24.11.2016

Tajomstvo krištáľových lustrov odhalené: Je to symbol postavenia a výhodná investícia

Pohrávate sa s myšlienkou na kúpu krištáľového lustra? Nečudujeme sa. Našli sme totiž niekoľko dôvodov, prečo je to dobrá investícia. A na záver článku sme pridali niekoľko tipov, ako taký luster vyberiete.

Platobne metody