4 príklady, ako osvetliť záhradu

 Vráťte sa späť v čase Zahradné svietiddla

Ak nie je moderný štýl vašou šálkou kávy a radšej sa kocháte historickým dizajnom, máte to, aspoň čo sa záhrady týka, pomerne jednoduché. Pokiaľ je váš pozemok dostatočne veľký, nie je nič jednoduchšie, ako si ho pretvoriť na zámockú záhradu so všetkým, čo k tomu patrí. Upravené chodníčky, bezchybný trávnik, fontánka alebo jazierko, živý plot alebo okrasné kríky, no a, samozrejme, osvetlenie v podobe lampášov. Nemusíte v antikvariáte zháňať originálne kúsky a vkladať do nich sviece. Našťastie, ponuka podobných svietidiel je dostatočne široká. Historický šmrnc však svojej záhrade môžete dodať aj vtedy, ak má menšie rozmery. Pomôžte si skvele vyzerajúcimi svietidlami, ako napríklad Eglo Pulfero alebo Eglo Outdoor Classic.
 

... alebo sa posuňte do budúcnosti

Ak vám doba minulá už nie je veľmi pochuti a tešíte sa skôr na výdobytky budúcnosti, nebojte sa to ukázať aj vo vašej záhrade. Páči sa chladný štýl technologických výdobytkov? V celom dome už naplno využívate možnosti smart lightingu a radi by ste ultramoderný dizajn premietli aj za okná vášho príbytku? Stavte na svietidlá, ktoré by ste si pokojne vedeli predstaviť aj v Kubrickovej Vesmírnej odysei. Odporúčame stojanové svietidlo Philips Mygarden Veranda, alebo, ak hľadáte niečo na stenu, Prezent Memphis, ktorý zaregistruje každý pohyb a zareaguje rozsvietením. 
 

Jednoduchý minimalistický dizajn

Prečačkané barokové vzory nie sú pre vás, farby tiež veľmi nemusíte a všetko, čo vyžadujete, sú rovné čiary a jednoduché vzory? Žiadny problém. Vaša záhrada bude pravdepodobne tiež veľmi jednoduchá a pravidelná. Kaziť dokonalý dojem minimalisticky prevedenej záhrady zle zvolenými svietidlami by bola škoda. Obzvlášť, keď je na trhu dostupných množstvo svietidiel, ktoré nenápadne zapadnú na váš pozemok, a efektívne ho osvetlia bez toho, aby na seba pútali zbytočnú pozornosť. Čo odporúčame? Zo stojanových svietidiel Eglo Helsinki, ktoré už svojim názvom evokuje jednoduchý severský dizajn, alebo nástenné svietidlo Emithor Block. Obe vyzerajú skvele.
 

Hravý a útulný štýl

Možno sa vás netýka žiadny z uvedených príkladov a najradšej máte hravé vzory, hromadu farieb a domácnosť ozdobenú množstvom dekoračných doplnkov. Na záhrade chcete mať trpaslíkov, v altánku zvonkohru a najradšej by ste boli, keby ste zohnali dostatočne originálne svietidla, ktoré by do tohto prostredia bezchybne zapadali. Prečo nie? Pri našej širokej ponuke záhradných svietidiel by bolo zvláštne, keby sa tam nenašlo aj niečo pre vás. V prípade, že hľadáte stojanové svietidlo, dobrou voľbou bude Eglo Lorena 1, ak si svetlo chcete zavesiť na stenu, neváhajte a zaobstarajte si dekoratívne svietidlo Philips Mygarden Meadow, ktoré urobí z vášho altánku alebo terasy útulne a príjemné miesto. 
 
 
Prečitajte si tiež:
 
 
Platobne metody