Blog


Ako sa nespáliť pri výbere svietidiel do interiéru?
20.7.2019

Ako sa nespáliť pri výbere svietidiel do interiéru?

Vybrať to správne svietidlo do domu alebo bytu sa môže zdať ako hračka, no opak je pravdou. Aj na výbere svietidla by ste si mali dať záležať a nenechať sa viesť len dojmami alebo cenou. Nezabúdajte na to, že dôležitá je aj žiarovka, nie len krásny a dizajnový obal. Úlohou svietidla je totiž osvetliť priestor a teda by ste si mali dať záležať, aby vám dávali dobré svetlo.


Osvetlite svoju záhradu a zažite pohodu aj romantiku
15.7.2019

Osvetlite svoju záhradu a zažite pohodu aj romantiku

Záhradné osvetlenie je skvelé na dotvorenie vzhľadu celej záhrady. Podľa toho, aký typ osvetlenia zvolíte, či to budú stojanové záhradné svietidlá alebo závesné lampášiky, dokážete v záhrade vytvorte príjemnú atmosféru na záhradnú párty aj romantický večer.


Ako vybrať vhodné osvetlenie do vašej kúpeľne?
9.5.2019

Ako vybrať vhodné osvetlenie do vašej kúpeľne?

Väčšina ľudí začína a končí svoj deň v kúpeľni – existuje silnejší argument, prečo si práve na osvetlení tejto miestnosti dať špeciálne záležať? Verte nám, osvetlenie v tejto miestnosti je omnoho dôležitejšie ako sa zdá. Argument, že tam netrávite až tak veľa času, neobstojí. Skúste sa zamyslieť, koľko rôznych činností v kúpeľni počas bežného dňa robievate. Veľa, však?


Výhody a nevýhody LED svietidiel v domácnosti
26.2.2019

Výhody a nevýhody LED svietidiel v domácnosti

V poslednej dobe zažívá obrovskú popularitu LED osvetlenie. Nie je to nová technológia, LED (Light Emitting Diode) sa využíva už desiatky rokov. Až v posledných rokoch ale začína jej raketový nástup aj v osvetľovaní – a aj v osvetľovaní domácností. Doteraz sa „ledky“ využívali hlavne v obrazovkách, v kontrolkách rôzneho druhu a využitia, alebo ako diódy a iné neosvetľujúce svetlá.


Ako na dokonalé osvetlenie vašej spálne
19.2.2019

Ako na dokonalé osvetlenie vašej spálne

Ak si myslíte, že výber toho správneho osvetlenia do spálne je jednoduchá záležitosť, veľmi rýchlo vás vyvedieme z omylu.


Inteligentné osvetlenie časť 2.
19.6.2018

Inteligentné osvetlenie časť 2.

Diaľkovo ovládané svietidlá s integrovanými LED zdrojmi, prečo sú dnes také IN ?


Inteligentné osvetlenie, 1. časť
8.3.2018

Inteligentné osvetlenie, 1. časť

Pojem inteligentné osvetlenie ide v súčasnosti ruka v ruke s pojmom inteligentná, alebo tzv. "smart" domácnosť. Cez aplikáciu vo Vašom smartphone si dnes môžete jednoducho ovládať vonkajšie žalúzie, kúrenie, zásuvky, IP kamery, spotrebiče a samozrejme osvetlenie. V prvej časti nášho príspevku sa venujeme inteligentným LED žiarovkám.


Ako vybrať správnu stolnú lampu do kancelárie
26.10.2017

Ako vybrať správnu stolnú lampu do kancelárie

To, ako správne máme zariadenú kanceláriu a pracovnú plochu, má hlavný vplyv na našu efektivitu. Určite už ste niekedy odchádzali z práce a bolela vás hlava. Veľakrát to nebýva z pracovných starostí, ale z toho, že máte v kancelárii nesprávne umiestnený stôl, nevhodnou stoličku alebo zlé osvetlenie. A práve na výber správnej lampy sa zameriame v dnešnom článku.


Ako dostať do interiéru viac svetla?
20.10.2017

Ako dostať do interiéru viac svetla?

S blížiacou sa jeseňou sa dni skracujú a svetla ubúda. To má, samozrejme, vplyv nielen na náš zrak, ale aj na psychiku. Práve svetlo, respektíve jeho (ne)dostatok, ovplyvňuje našu psychickú i fyzickú pohodu. Nedostatok svetla môže dokonca vyvolať závažné zdravotné ťažkosti.


Ako odradiť zlodejov pomocou osvetlenia?
18.10.2017

Ako odradiť zlodejov pomocou osvetlenia?

Vlámanie sa do príbytkov je pre zlodejov ešte stále jeden z najistejších spôsobov, akým sa dostať k svojej koristi. Opustené a nestrážené príbytky sú totiž až príliš ľahkou korisťou. Zlodeji dom dlhšie sledujú, aby sa naučili denný program domácich a vytipovali si ideálny čas na akciu. Nie je veľmi prekvapujúce, že v lete je takýchto vlámaní najviac.


4 príklady, ako osvetliť záhradu
15.9.2017

4 príklady, ako osvetliť záhradu

S odchádzajúcim letom si budeme musieť opäť raz zvyknúť na kratšie dni a dlhšie tmavé večery. To však neznamená, že sa musíme úplne vzdať posedení na terase alebo záhrade. Práve naopak – na jeseň má terasa a záhrada svojské čaro. Jediné, čo treba zabezpečiť, sú teplé deky a vhodné osvetlenie. Otázka však znie, aké je to to „vhodné osvetlenie“? To záleží na tom, aký štýl preferujete...


Ako osvetliť schodisko?
8.9.2017

Ako osvetliť schodisko?

Osvetlenie v domácnosti plní viacero funkcií. Samotné svietidlo je dizajnovým kúskom, doplnkom, ktorý dotvára celkové vyznenie interiéru. Pomocou svetla vieme navodiť špecifickú atmosféru, pri príjemnom osvetlení sa nám dobre oddychuje, keď potrebujeme pracovať, intenzitu osvetlenia zvýšime.


STYLA VOLÁ
5.9.2017

STYLA VOLÁ

Príďte sa zabaviť do Nákupnej Galéria STYLA v sobotu 9.9.2017. Tešíme sa na Vás!


9 najčastejších chýb týkajúcich sa osvetlenia
29.6.2017

9 najčastejších chýb týkajúcich sa osvetlenia

Osvetlenie domu alebo bytu nie je žiadna veda, poviete si. A v podstate máte pravdu, zabezpečiť osvetlenie príbytku naozaj nie je také náročné. Ak k tomu ale budete pristupovať len ako k nevyhnutnej povinnosti, ktorú budete chcieť mať čo najskôr za sebou, čoskoro zistíte, že ste pri tom urobili množstvo chýb. Dá sa s nimi, samozrejme, žiť, ale budú vám kaziť plnohodnotný zážitok z vašej domácnosti. Či už po funkčnej alebo vizuálnej stránke. Na čo si dávať pozor najviac?


29.6.2017

Ako vonkajšie svietidlá dokonale rozžiaria vašu záhradu a prežijú aj silný lejak?

Čaká vás v najbližšej dobe výber vonkajšieho osvetlenia? Dajte si pozor, aby spĺňalo všetky potrebné parametre. Poradíme vám, ako si vybrať také svetlo, ktoré zvládne takmer každú nepriazeň počasia. Čítajte pozorne.


6 vecí, na ktoré by ste si mali dať pozor pri výbere svietidiel
29.6.2017

6 vecí, na ktoré by ste si mali dať pozor pri výbere svietidiel

Vyberať osvetlenie do domácnosti patrí medzi tie príjemnejšie činnosti pri zariaďovaní nového domova. Všetko už je takmer hotové, už to len doladiť správnymi svietidlami. Ale pozor! Pri ich výbere si dajte pozor na niektoré veci, aby vybrané svietidlo spĺňalo všetky vaše požiadavky.


22.6.2017

Ako si správne nasvietiť home office?

Práca z domu je čoraz populárnejšia a dá sa predpokladať, že tento trend bude aj v najbližších rokoch stále rásť. Pribúdajú pracovné pozície, ktoré si vyžadujú len počítač, a nie ste pri nich viazaní na konkrétne miesto. Môžete byť na Bali alebo si vlastnú kanceláriu urobiť doma. Na to, aby sa vám doma dobre pracovalo, musí byť splnených zopár podmienok. Jednou z najdôležitejších je úroveň pracovného prostredia, ktoré je vo veľkej miere ovplyvňované osvetlením. Práve na to si dnes posvietime.


Čo by ste mali vedieť pred nákupom svetiel online
22.6.2017

Čo by ste mali vedieť pred nákupom svetiel online

Online nakupovanie zažíva zlaté časy. Ešte pred pár rokmi pristupovali zákazníci k online predajú s nedôverou, množstvo cez internet predaného tovaru ale neustále rastie. A neplatí to len pri osvedčených veciach, ako sú knihy alebo parfumy. Dnes je možné si cez internet objednať takmer čokoľvek. Aj kvalitné svietidlá. Na zopár veci si ale treba dať stále pozor.


Deň detí v OC STYLA
23.5.2017

Deň detí v OC STYLA

Deň detí bude v OC STYLA dňa 4.6.2017 od 13:00 do 18:00. Témou je Alica v krajine zázrakov, na deti čaká zaujímavý program a v našej predajni profisvietidla.sk na nich čakajú zľavy na svietidlá s detskými motívmi.


Talianské svietidlá na dosah ruky
21.5.2017

Talianské svietidlá na dosah ruky

Taliani majú výnimočný cit pre detail, ich dizajnové osvetlenie je k Vám teraz ešte bližšie.


Nové centrum bývania OC STYLA
21.5.2017

Nové centrum bývania OC STYLA

Nové centrum bývania je tu! Zariaďujete, alebo prerábate byt, dom alebo kanceláriu? Potom navštívte OC STYLA Zlaté Piesky, kde nájdete všetko pre Vaše bývanie od podlahy až po svietidlá.


17.5.2017

Svetelné pojmy, ktoré by ste mali poznať

Lúmen, kandela, watt, kelvin... strácate sa pri týchto výrazoch a neviete, čo si máte pod nimi predstaviť? Niektoré z nich sú vám možno známe, iné vôbec. Neuškodí poznať ich všetky.


10.5.2017

Aký vplyv má na nás farba osvetlenia?

V poslednej dobe sa spomína najmä negatívny účinok umelého svetla na náš spánkový cyklus. Príčinou je citlivosť ľudského organizmu na svetlo s vlnovou dĺžkou približne 464 nanometrov, čiže modré svetlo. Čoraz väčší výskyt spánkových porúch v populácii je pripisovaný najmä častému vysedávaniu pri obrazovkách televízorov, počítačov a mobilov dlho do noci.


27.3.2017

Svetové trendy v osvetlení na rok 2017

Pokukávate po peknom osvetlení, ktoré by dokonale zútulnilo váš domov? Poradíme vám. Po usilovnom pátraní vám prinášame trendy na rok 2017. Inšpirujte sa.


13.2.2017

Luxus menom Kolarz

Značka Kolarz ponúka skutočne neuveriteľne široký a hlboký sortiment svietidiel, ktoré osvetľujú domácnosti veľkého množstva spokojných zájazníkov, ale zároveň osvetlenie tejto značky môžeme nájsť aj v galériách, koncertných sieňach či divadlách a hoteloch.


13.2.2017

Keramické LED žiarovky

LED žiarovky sa už pomaly, ale isto udomácňujú aj na slovenskom trhu a tešia sa stále väčšej obľube spotrebiteľov.


13.2.2017

Dekoračné lampy

Chýba Vám doma dekorácia, ktorá by dodala Vašim miestnostiam nový rozmer? Vhodnou dekoráciou sa môžu stať aj svietidlá.


13.2.2017

Kancelárske a priemyselné svietidlá

Nevyhovujúce kancelárske, ako aj priemyselné svietidlá majú často za následok zhoršenie videnia, bolesti hlavy a z toho vyplývajúcu podráždenosť, zníženie pracovnej motivácie a v konečnom dôsledku aj zníženie pracovného výkonu zamestnancov.


24.11.2016

Tajomstvo krištáľových lustrov odhalené: Je to symbol postavenia a výhodná investícia

Pohrávate sa s myšlienkou na kúpu krištáľového lustra? Nečudujeme sa. Našli sme totiž niekoľko dôvodov, prečo je to dobrá investícia. A na záver článku sme pridali niekoľko tipov, ako taký luster vyberiete.


22.11.2016

Stojanovú lampu vyberajte s rozumom. Na čom naozaj záleží?

Čaká vás kúpa stojanovej lampy? Výborne. Narazili ste na správny článok. S výberom vám radi pomôžeme. Na čo si musia dávať pozor vášniví čitatelia? A aká je ideálna lampa pre tých, ktorí za ňu nehodlajú dať celú výplatu?


15.11.2016

Sprievodca svietidlami pre deti: Tipy pre batoľatá aj školákov

Chystáte sa vyberať detské svietidlá? Čítajte pozorne. Pripravili sme pre vás sprievodcu, ktorý vám pomôže. Aké osvetlenie potrebuje batoľa? Aké predškolák? A aké školák?


13.11.2016

Než koupíte venkovní svítidla, zjistěte si jejich IP

Bojíte se na své zahradě? Rozsviťte si tam. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomohou s výběrem ideálních svítidel. Čtěte pozorně, ať nepřehlédnete informace o IP. Při výběru venkovního osvětlení je to důležitý údaj.


24.10.2016

Ktorý luster poteší držgroša, boháča aj tetu z Oravy?

Nádhera, krása, luxus – presne na tieto slová si zvykajte, odteraz ich budete často počúvať. Prečo? Pretože vám pomôžeme s výberom takého lustru, z ktorého každej vašej návšteve padne sánka.


28.6.2016

Vyberáme svetlo do kúpeľne

Renovujete kúpeľňu a premýšľate nad osvetlením? Aké svietidlá si kúpiť a kam ich umiestniť? Poradíme vám.


16.6.2016

Aký typ ste v posteli? Odhalí to vaša stolná lampa

Čo radi robíte v posteli? A aký ste typ? Vieme to. Odhalí to totiž vaša stolná lampička. Neveríte? Čítajte ďalej. Ak si nejakú plánujete v blízkej dobe kúpiť, článok vám s výberom pomôže.


18.5.2016

Čo dokáže rustikálne osvetlenie

Zariaďujete svoj byt, dom alebo chatu v rustikálnom duchu? Nedivíme sa. Tento starobylý štýl je po rokoch opäť na výslní. Kedysi zdobil obydlia našich babičiek a stavte sa, že ho raz nájdeme aj u našich detí. Má skrátka niečo do seba.


10.5.2016

Svetlo do detskej izby, za ktoré vám vaše dieťa poďakuje

Každé dieťa je osobnosť. V niektorej detskej izbe žije malá princezná, v inom vyrastá budúca futbalová hviezda, a niekde sa dokonca stretnete so Spider-Manom. Vo fantastickom svete, ktorému my dospelí hovoríme detská izba, je možné vidieť úplne všetko. Dali sme pre vás dohromady pár tipov, ako toto miesto plné kúzel a čarov vhodne osvetlíte. Poďme na to.


27.5.2015

Poznáte obývacie steny s LED osvetlením? Dokážu s miestnosťou divy

Na trhu s nábytkom sa stala hitom posledných niekoľkých mesiacov a kto ju má doma, nemôže si jej prítomnosť vynachváliť. O čom je reč? O obývacej stene vybavenej vlastným LED osvetlením. Nábytkoví dizajnéri sa usadením drobných diód dovnútra presklených častí skríň a skriniek tentoraz trafili priamo do čierneho.


21.5.2015

Ako osvetliť spálňu

Svetlo je základom života a ovplyvňuje nielen váš zrak, ale i náladu. Osvetlenie v byte alebo v dome je preto jednou z vecí, ktorú by ste rozhodne nemali zanedbať. Pre každú izbu v závislosti od činností, ktoré v nej vykonávate, potrebujete iné svetlo. Spálňa je miestnosť predovšetkým oddychová, v ktorej načerpávate sily do ďalšieho dňa. Ako do nej správne vybrať svietidlá?

Platobne metody